Przechowywanie pożywienia w trasie

lodówki samochodowe do ciężarówek

Zbliżające się powoli upalne dni to niemały problem dla kierowców ciężarówek. Oczywiście nie chodzi nam o klimatyzację, ponieważ każdy samochód jest w nią wyposażony. Mamy na myśli sposób w jaki będziemy przechowywać pożywienie podczas dłuższych tras. Mimo możliwości kontrolowania temperatury w kabinie, musimy się jednak zastanowić nad skutecznym sposobem na ochronę naszej żywności przed wysokimi temperaturami.

Na rynku jest wiele rozwiązań, które pozwalają nam na przewożenie pożywienia na krótszych i dłuższych trasach. Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

Torby termiczne

Rozwiązaniem, które możemy spotkać nawet w hipermarketach jest zwykła torba termiczna. Torba pozwala nam utrzymać stałą temperaturę pokarmów i napojów. Jest to najtańsze rozwiązanie, na które możemy się zdecydować.Tworzywo, z którego jest wykonana torba termiczna to poliester lub bawełniane płótno. Wnętrze torby jest wyłożone aluminium i to właśnie ten materiał blokuje wymianę cieplną z otoczeniem. To rozwiązanie sprawdzi się tylko w przypadku bardzo krótkich czas, ponieważ sama torba nie ochłodzi nam produktów, a jedynie utrzyma ich stałą temperaturę na nieco ponad godzinę. Do torby musimy więc włożyć napoje wcześniej schłodzone.

Lodówki z chłodzącymi wkładami

Lodówka z chłodzącymi wkładami to inaczej mówiąc bardzo popularna lodówka turystyczna. Niemal każdy wie, na czym polega jej działanie. Lodówka posiada wkłady chłodzące, które umieszczone w jej wnętrzu, utrzymują niską temperaturę napojów i pokarmów. Produkty, które wkładamy to tego rodzaju lodówki, także powinny być wcześniej schłodzone. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie podczas podróży, by lodówka funkcjonowała prawidłowo, musimy trzymać się jednej zasady. Wkład chłodzący zawsze powinien być umieszczony na produktach, a nie pod nimi. Wiąże się to z faktem, że chłodne powietrze zawsze opada. Na tej zasadzie jest chłodzony produkt we wnętrzu lodówki.

Lodówki samochodowe do ciężarówek

Przez kierowców najczęściej są stosowane lodówki samochodowe, które specjalnie zostały zaprojektowane do samochodów ciężarowych. Elektryczne lodówki mogą być zasilane z sieci lub z gniazda zapalniczki samochodowej. Te lodówki spełniają wszystkie wymagania kierowców ciężarówek.

Lodówki samochodowe do ciężarówek możemy podzielić na dwa rodzaje: termoelektryczne i kompresorowe.

Działanie lodówki termoelektrycznej opiera się na efekcie Peltiera. W końcowym efekcie oznacza to, że lodówka może zarówno chłodzić, jak i przechowywać gorące pokarmy.

Lodówka kompresorowa inaczej zwana jest sprężarkową. Ten rodzaj lodówki działa tak samo, jak lodówki wykorzystywane w gospodarstwach domowych. W ich wnętrzu zastosowany jest czynnik chłodniczy, który jest odpowiedzialny za niską temperaturę.

Jeśli na co dzień wyjeżdżamy w długie trasy, pierwsze dwa rozwiązania, czyli torby termiczne i lodówki na wkłady, po prostu nie są dla nas. Lodówki samochodowe do ciężarówek mają dużą pojemność oraz bardzo często są przystosowane do konkretnych modeli samochodów. Profesjonalna lodówka sprawi, że w trasie będziemy mogli się cieszyć naprawdę zimnymi napojami. Każdy kierowca doceni to podczas upalnych dni lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *