Przeprowadzka, nowe meble, a może regularny transport rzeczy- jak to ugryźć?

części do przyczep

Przeprowadzki, dalsze podróże czy zakup nowych mebli zazwyczaj łączy się z przewożeniem albo sporej ilości towaru lub z przewozem towarów o sporych lub nietypowych wymiarach.

Jak wiadomo auto osobowe ma ograniczoną pakowność i bardzo często przewóz sporych rozmiarów towarów jest nie komfortowe lub wręcz niemożliwe. Jak sobie poradzić z przewozem nietypowych rzeczy?

Na szczęście XXI wiek umożliwia nam korzystanie z wielu możliwości. W zależności od tego jak często mamy potrzebę przewozu nietypowego asortymentu możemy skorzystać z kilku rozwiązań.

Jeśli transport sporych rozmiarów asortymentu nie jest u nas potrzebny często warto wtedy zainteresować się usługami firm transportowych. Mamy tam możliwość wynajmu samochodu i kierowcy. W zależności od rodzaju i wielkości transportowanych elementów, firmy udostępniają wiele rodzajów pojazdów. Od samochodów transportowych do 3,5 t, poprzez ciężarówki aż po całe naczepy i ciągniki siodłowe.

Jeśli regularnie przewozimy sporych rozmiarów sprzęt, a nie chcemy stale wydawać pieniędzy na usługi firm transportowych wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się przyczepa samochodowa. Przyczepiana za pomocą haku do samochodu pozwala na wzięcie wiele więcej rzeczy niż zmieści się w samym samochodzie. Dodatkowym atutem jest to, że części do przyczep są tanie, a jej utrzymanie nie wymaga wiele nakładu pracy oraz częstych napraw.

Kolejnym rozwiązaniem może okazać się zakup samochodu dostawczego, jednak warto być świadomym tego, że jest to sporo większy wydatek. Koszty samego samochodu oraz jego eksploatacji powodują, że jeśli nie mamy takiej potrzeby to nie warto myśleć nad tym rozwiązaniem.

Jak widać możliwości transportu sporych rozmiarów przedmiotów jest kilka, zależnie od naszych potrzeb oraz zasobności portfela można sprawę rozwiązać na kilka sposobów. Warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i wybrać rozwiązanie najlepiej pasujące do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *