Kilka uwag o częściach

części do naczep

Każdy kierowca samochodu ciężarowego zadaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest stan techniczny pojazdu. Od niego zależy bezpieczeństwo wielu uczestników ruchu, gdyż poważna usterka może się skończyć bardzo groźnym wypadkiem. Zgodnie z artykułem 81. Kodeksu drogowego każdy posiadacz pojazdu ciężarowego zobowiązany jest do wykonywania przeglądów technicznych. Obowiązek ten odnosi się także do wszelkiego rodzaju przyczep i naczep ciężarowych. Dlatego tez nie należy zapominać o utrzymywaniu także ich w jak najlepszej kondycji technicznej. Podczas obowiązkowego przeglądu badaniu poddaje się stan podzespołów takich jak ogumienie, hamulce czy zawieszenie. O wszystkie te oraz inne elementy należy dbać, jeśli zaniedbamy tę kwestię, naczepa może nie przejść przeglądu i będziemy musieli zakupić części do naczep. Co czasem może wiązać się ze sporą inwestycją.

Gdzie kupić części do naczep?

przyczepaJeśli w wyniku negatywnego rezultatu odbytego przez przyczepę przeglądu zmuszeni jesteśmy wymienić jakąś część, dobrze jest wiedzieć, gdzie można to zrobić. Najmniejszy problem stanowi znalezienie opon. Na rynku jest wiele firm oferujących ten podzespół. Możemy nawet zakupić je przez internet, ponieważ znając wszystkie parametry (można to bardzo łatwo sprawdzić), bez trudu jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie ogumienie. Podobnie sprawa ma się z felgami, ich wymiana także nie będzie specjalnie problematyczna. Jednak co zrobić w przypadku mniej popularnych części do naczep, których na dodatek nie jesteśmy w stanie wymienić we własnym zakresie? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zlecenie tego problemu zaufanemu serwisowi. Jednakże wiąże się to z większymi kosztami oraz dłuższym czasem oczekiwania.

W dobie internetu wiele rzeczy możemy znaleźć bez wychodzenia z domu. Jednak bardzo wiele części nie nadaje się do wysłania ich za pomocą poczty lub kuriera. Dobitnym przykładem takiego elementu naczep i przyczep są burty, które – po pierwsze – często muszą być robione na wymiar, po drugie, co oczywiste – ich gabaryty uniemożliwiają wysyłkę. Z kolei drobne akcesoria służące na przykład do zamykania burt bez obaw można zamówić przez internet. Jeśli jednak zależy nam na stuprocentowej pewności przy kupnie jakiegoś elementu, możemy znaleźć najbliższy oddział sklepu lub producenta oferującego części do naczep. Dużą ilością oddziałów rozmieszczonych w całej Polsce może pochwalić się posiadająca ogromny wybór części zamiennych firma Autos.

One thought on “Kilka uwag o częściach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *