Scania – renomowana szwedzka marka

części scaniaScania to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących samochody ciężarowe. Założona w roku 1891 w szwedzkim Malmö firma Vagnfabriksaktiebolaget i Södertälj początkowo zajmowała się produkcją wagonów kolejowych.

Niecałe 10 lat później w roku 1900 w tymże mieście powstała fabryka maszyn Scania, w której zaczęto produkować rowery. Już dwa lata później ruszyła produkcja samochodów ciężarowych. Ciągły rozwój sprawił, że Scania stała się w latach 30. przedstawicielem Volkswagena na szwedzkim rynku. Lata 50 to czas, kiedy szwedzka marka zaczęła tworzyć ogólnoeuropejską sieć serwisową i sprzedażową. Przełomowy czas dla firmy nadszedł w roku 1969 kiedy to Scania połączyła się z innym szwedzkim producentem – Saabem. Wtedy to właśnie powstało logo, które do dnia dzisiejszego, pomimo zerwania współpracy w latach 90, jest używane przez obie marki.

Od 2014 Scania już w ponad 90% należy do koncernu Volkswagen, który sukcesywnie od kilkunastu lat powiększał ilość akcji marki. Szwedzka marka przez lata pracowała na swoją renomę. Dziś jest symbolem niezawodności. Części do pojazdów Scania cechuje najwyższa jakość i wytrzymałość. Każdy z podzespołów, od silników po felgi, zaprojektowany został z ogromną starannością. O renomie i popularności marki świadczy także dostępność części wymiennych.

Dostępne są one u wielu renomowanych sprzedawców części zamiennych takich jak na przykład Autos. Na stronie producenta – www.autos.com.pl/pl/scania-zabudowa-kabiny – znajdziemy między innymi części do zabudowy kabiny pojazdów marki Scania. O wytrzymałości samochodów ciężarowych szwedzkiego producenta świadczy fakt, że od lat występują w różnego rodzaju wyścigach. Samochody ciężarowe marki Scania dostępne są w wielu wariantach. W ofercie szwedzkiego producenta znajdziemy zarówno najprostsze modele ciężarówek jak i wspaniałe, ogromne pojazdy marki premium.

Samochody ciężarowe marki Scania mijamy każdego dnia na drogach przelotowych czy autostradach. Ich popularność oraz ogromna dostępność części najlepiej świadczą o pojazdach producenta z siedzibą w Malmö

Zapisz

Zapisz

One thought on “Scania – renomowana szwedzka marka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *